Filc Happy Color

Filc Happy Color

Filc to jedna z najstarszych włóknin, znana ludzkości od tysięcy lat. Ceniona za właściwości termiczne, izolacyjne i łatwość obróbki ma bardzo szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu i rzemieślnictwie. Ale filc jest również po prostu ładny, miękki oraz miły w dotyku, a do tego obłędnie kolorowy. Tak jak ten od Happy Color.

Kolorowe arkusze filcu znajdują zastosowanie chociażby w produkcji kapeluszy, porannych pantofli, klasycznych beretów i toreb (zwłaszcza tzw. tote bags, wielobarwne, nierzadko z naszytymi aplikacjami). Jest to więc materiał wszechstronny z dużym zdobniczym potencjałem. Coraz częściej wykorzystywany w działaniach spod znaku DIY i na zajęciach plastycznych – jest niedrogi, a przy tym bardzo efektowny.

Etui, pokrowce

Filc jest miękki i miły, ale zarazem sprawdza się przy częstym użytkowaniu, gdyż jest odporny na codzienne przeciwności losu i ryzyko zużycia. Stąd też może posłużyć jako futerał na okulary (z pewnością nie rysuje szkła), etui na smartfon lub mały przybornik na długopisy. Wystarczy wyciąć dwa odpowiedniej wielkości fragmenty z niewielkim marginesem (grubość telefonu, objętość złożonych okularów) i połączyć je kolorową włóczką. Filc można kleić, ale barwne nici nadadzą zdobnego charakteru całości. To też powód, dla którego wszelkiego rodzaju hafty i tekstylne aplikacje, pięknie się z filcem komponują.

Scrapbooking

Dla entuzjastów ozdabiania albumów filc jest jak znalazł. Łatwy w obróbce pozwala wycinać przeróżne wzory, łączyć je, zdobić flamastrami, haftem, koralikami i cekinami. Używając szeroko dostępnych szablonów albo korzystając z kształtów kartonowych (np. Face Boy & Girl) lub tekturowych Eco Craft, można stworzyć filcowe motyle, kwiaty, liście i inne cudeńka, które ozdobią nasze albumy. Idealne do filcu są kleje Happy Color: All Craft, Quick i popularny winyl.

Książki

Filc skutecznie chroni okładki najbardziej zaczytywanych książek. Nawet nie będąc zaawansowanym bibliofilem, docenimy wygodę okładek filcowych, które będą służyć w trakcie każdej kolejnej lektury. Obrysowana ołówkiem książka wyznaczy format okładki, powiększonej o grubość grzbietu i skrzydełka, które można zszyć lub skleić. Jeśli dodamy do tego oryginalną zakładkę z prostym, wyszytym lub wyrysowanym wzorem, stworzymy idealny komplet na długie jesienne wieczory z lekturą.

Kubek z gorącą herbatą

Herbata tak naprawdę ani parzy, ani jest jej zimno, ale kubek w sweterku wygląda naprawdę fajnie. Sweterek to stworzony z filcu okrąg z wąskim wycięciem na ucho, który nakładamy na kubek, sprawiając, że wygląda bardzo ciepło i domowo. Filcowe wzory, np. serca, motyle dodadzą uroku, a nawet rozczulą. Dla bardziej zaawansowanych i skłonnych do zabawy można polecić sweterek, do którego doklejamy duże uszy, duże oczy i dłuższy pasek, który posłuży za trąbę – słoń jak malowanie. Na tej samej zasadzie można stworzyć osiołka, sowę, motyla – cokolwiek, co nam poprawi humor przy pierwszym śniadaniu.